top of page

HAKKIMIZDA

Biz kimiz, partnerlerimiz  ve çalışma yöntemi

Bu sayfada İzmir ve çevresinde evde bebek, çocuk, yaşlı ve hasta bakıcı ile temel bakım, psikolojik ve sağlık danışmanlığı veren İzmir Bilinçli Tercih Evde bakıcı şirketinin profesyonel ekibini tanıyabilirsiniz.

Şirketimiz İzmir' de 2015 yılında Prof. Dr. Cumhur Taş ve Uzm. Dr. Zeynep Taş tarafından CZ Özel Sağlık Hizmetleri şirketi olarak ruh sağlığı, nörobilim, psikoloji ve eğitim alanlarında danışmanlık hizmetlerine başlamıştır. 2020 yılında ruh sağlığının yaşam kalitesindeki iyilik halinden geçtiği gözlemleri üzerinden faaliyetlerini evde ve iş-yerinde danışanların yaşam kalitesini dokunabilecek farklı alanlarda bilinçli insan kaynağı sağlamak ve danışmanlık vermek üzerine genişletmeye karar vermiştir. Bu sebep ile Bilinçli Tercih Bakıcı Ajansı ve Sağlık Danışmanlığı kurumunu İŞKUR' dan özel istihdam ofisi açma izni ile kurumuştur.

Bilinçli Tercih İzmir Şirketi ​olarak sizlerin bu hizmeti sağlıklı bir şekilde alabilmeniz için firmamıza iş bulmak üzere başvuran bebek, çocuk, yaşlı ve hasta bakıcı, ile  bakım vermek isteyen adayları psikolojik ve insan kaynakları alanındaki testlerden geçirmekte, ve size yönlendirmeden önce şüphe duyduğumuz noktada psikolog ve hatta doktor görüşmesine davet etmekteyiz. Hizmet anlayışımızın temelinde yer alan vicdan, dürüstlük ve adalet ilkeleri hem sizin hem de bakıcı adaylarının mağduriyetini önlemek ve hizmet kalitesini en üst düzeyde tutmaya yöneliktir.

Ülkemizde bakıcı şirketlerinin bir kısmı yalnız yabancı bakıcı temin etmekte bazıları da yalnızca bebek bakıcısı, hasta bakıcı ya da yaşlı bakıcı temin etmektedir. Özellikle yaşlı, hasta ve çocuk bakımı için tercih edilecek kişilerin mutlak insan kaynakları, insan psikolojisi gibi alanlarda uzmanlığı bulunan bir elekten geçmesi gerekmektedir. Bakıcı danışmanlığının filtresiz istihdam haline dönüşümü birçok ailede tamiri mümkün olmayan sorunlara yol açabilir. 

BT-CUMHUR-HOCA.jpg

Şirket sahibi

Cumhur Taş

1981 yılı İzmir doğumlu olan Cumhur Taş, İzmir' de Psikiyatri uzmanı doktor olarak çalışmaktadır. Akademik çalışmalarını ise  Üsküdar Üniversitesi Psikoloji bölümünde sürdürmektedir. Yurt içinde ve yaşamının bir bölümünde eğitim amaçlı bulunduğu Almanya ve İngilitere' de bir çok klinik/akademik çalışması  bulunan Cumhur Taş, girişimci bir kişiliği ile yaşamı boyunca yenilik arayışı ve vicdanlı olmayı kendisine bir değer olarak edinmiş ve hayatını bu yönde sürdürmektedir. Kendisi evli ve iki çocuk babasıdır.

BT Danışmanlık ve EvdeBT Kurucu Ortağı

WhatsApp Image 2023-06-01 at 13.13.28.jpeg

Bircem Taş

1983 yılında İzmir'de doğmuştur. Ankara Üniversitesi Ev Ekonomisi Lisans ve Ankara  Üniversitesi Beslenme Bilimleri Yüksek Lisans Programlarını tamamlayarak uzman ünvanı almıştır. Kariyerine ileri işlenmiş gıda ürünleri ile alakalı Ar-Ge ve Kalite yönetim sorumlusu olarak görev yapmıştır. Bu süreçte aldığı eğitimlerle Kalite Yönetim Sistemi ile alakalı bir çok sertifika sahibidir. Kariyerine 2011 yılı Mart ayında Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesinde  Temizlik ve Destek Hizmetlerinden Sorumlu Müdür Ünvani ile 2023 Mart ayına kadar devam etmiştir, bu süreçte Dokuz Eylül Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü "Sağlıkta Kalite ve Akreditasyon" alanında ikinci Yüksek Lisans Programına başlamıştır, personel seçimi ve yönetimi, saha planlama, kalite , iş kanunu uzmanlık alanıdır. İyi derecede İngilizce bilmektedir.  Bekar ve bir çocuk annesidir.

İdari yönetici

Tugba Yayla

1987 yılı İzmir doğumlu olan Tuğba Yayla, Bilgisayar Programcılığı branşında Liseyi bitirdikten sonra Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi'nde Lisans öğrenimini tamamlamıştır.  Muhasebe, iş hukuku, çocuk gelişimi gibi alanlarda sertifikalara sahip Tuğba, iyi derecede İngilizce bilmektedir. Kendisi evli ve İzmir' de yaşamaktadır.

BT-İPEK-HOCA.jpg

Uzman Psikolog

Uzm. Psk. İpek Güneş

2012 yılında Beykent Üniversitesi'nden mezun olmuştur. ​

İzmir Medical Park Hastanesi, Çocuk & Ergen Ruh Sağlığı Polikliniği'nde meslek hayatına başlamıştır.​

İzmir 9 Eylül Üniversitesi'nde Aile Eğitimi ve Danışmanlığı Yüksek Lisansını başarı ile tamamlamıştır. ​

Yaklaşık 5 sene boyunca hastanede çalıştıktan sonra, meslek hayatına Taş Psikiyatri Kliniği'nde devam etmektedir. ​ Süreçte, Bilişsel Davranışçı Terapi ve EMDR Terapisi eğitimlerini tamamlamıştır. ​ Son olarak Üsküdar Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisansını tamamlamıştır. Çocuk ve ergenlerde zeka ve gelişim testlerinde tam yetkinliğe sahiptir.​ Çocuk, ergen ve yetişkin davranışlarla çalışmaktadır. Evli ve 1 çocuk annesidir.

hüseyin_can_edited.jpg

Danışman-Huzurevi sahibi

Doç. Dr. Hüseyin Can

1982 Bursa doğumlu Doç. Dr. Hüseyin Can İzmir'de Aile Hekimi olarak yaşlı bakımı, palyatif bakım konusunda çeşitli kurum ve kuruluşlara danışmanlık hizmeti vermektedir. Kendisinin yaşam kalitesi, yaşlı bakımı, yara bakımı, palyatif bakımı alanların yurt içinde ve yurt dışında bir çok yayını ve klinik çalışması bulunmaktadır.  Halen İzmir Urla' da yer alan  Aymira-SABA Huzurevinin sahibi olarak çalışmalarına devam etmektedir. Kendisi evli ve bir çocuk babasıdır.

İşbirliği içerisinde olduğumuz kurum ve kişiler

BT Danışmanlık olarak sektöründe bir çok uzman kurum, şahıs ve kuruluş ile işbirliği içerisinden çalışmaktayız.

 

Hedefimiz

Sizlerden gelen talepler doğrultusunda portföyümüzdeki bakım hizmetleri sorumluları ve yaşlı bakımı konusundaki kurumlardan destek almanıza aracılık etmek, gerektiğinde istihdam danışmanlığı sağlamak ve danışmanlığımız da aldığınız hizmetin kalitesini her aşamada denetlemek ve tüm sorunlarınızı tek elden çözmeye çalışmaktır. 

Sistem Nasıl Çalışıyor ?

  • Talebiniz doğrultusunda pörtföyümüz ya da çözüm ortaklarımız aracılığı ile danışmanlık hizmeti ve sonrasında kalitenin devamlılığı tarafımızca sağlanmaktadır.

  • Çözüm hizmeti size yüz yüze görüşme ile açıklanarak mutabık kalınır ise taraflar arasında sözleşme imzalanır.

  • Çözüm hizmetinin bir istihdam danışmanlığı olduğu durumlarda sözleşeme süresi boyunca aynı alanda istihdam değişiklik taleplerinizde istihdam danışmanlığı hizmeti bedelsiz devam eder. 

  • İzmir BT Danışmanlık bahsi geçen hizmetlerin hepsini çözüm ortaklığı yolu ile sunar. Sağlık hizmeti vermez, bahsi geçen alanlarda personel istihdam etmez.

      Örnek sözleşme için tıklayınız.

bottom of page