top of page

Yatılı Bakıcı 

evde-bakim-.jpg

Yatılı Bakıcı

Yaşı geçkin ve artık hem fizyolojik hem de mental olarak bakıma muhtaç olan kişilerin sürekli olarak bir bakıma ihtiyaç duyduğu su götürmez bir gerçektir. Bu tip durumlarda, bakımın gerçekleştirilmesi için mutlak suretle işinde uzman olan bir kişiye ihtiyaç duyulur. BT Danışmanlık olarak bizler, sizlerin bakıcı ihtiyacına yönelik ister günlük olarak, ister süreli olarak isterseniz de yatılı olarak temin edebileceğiniz bakıcı hizmeti paketlerimizi değerlendirmenize sunmaktayız.

İzmir yabancı bakıcı hizmetimizle de ülkemize gelerek bu alanda kendini kendi ülkesinde geliştirmiş ve uzmanlığını almış ya da buraya gelerek konuyla alakalı profesyonel eğitim alarak bakıcılık işini mesleği haline getirmiş bireylerle sizlere güvenilir ve kaliteli bakım desteği sağlamaktayız.

Evde Yatılı Bakıcı Hizmeti Nedir?

Her nasıl ki bebeklerin sürekli olarak yanlarında kendileriyle ilgilenecek, yaşamsal ihtiyaçlarını giderecek bir bireye ihtiyaçları varsa bu durum aynı şekilde yaşlı hastalarda da geçerlidir. İlerleyen yaşlarda çoğu fiziksel fonksiyonunu yerine getirmekten mahkum kalan kişiler, bir de üzerine hastalıklarla yaşamaya çalıştıklarında hayata tek başlarına tutunamayacak raddetye gelebilmektedirler.

Yaşlı kişinin en yakınları kendisine sürekli olarak ilgi alaka gösterseler de yaşam koşulları gereği ev ortamının dışında da devam eden bir yaşam süreci, hepsinden önemlisi çalışarak elde edilmesi gereken bir maddi dayanak durumu bulunmaktadır. Bu öncelikler devreye girdiğinde ise ne yazık ki gereken ilgi ve alaka bu kişilere gösterilememektedir.

İşte tam da bu noktada devreye hasta bakıcı hizmeti girmektedir. İşinin ehli olan bakıcılar kişilere her türlü yaşamsal desteği sağlarlarken, aynı zamanda psikolojik olarak da kendilerini yalnız hissetmemeleri ve mutlu olabilmeleri adına ellerinden geleni yapmaktadırlar. İyilik ve bakım evrensel bir öneme sahip olduğundan, firmamızın uzman bakıcıları bu değerlerin ışığında mesleklerini oldukça ciddiye alarak icra etmektedirler.

 

Bahsettiğimiz süreçler adına günlük olarak da pek tabii yapılabilecek bakım süreçleri, evdeki bakıma muhtaç kişinin durumuna göre daha hassas dengelerde olabilmektedir. Örneklendirmek gerekirse; bazı bakım gören hastalar fiziken daha dinç, insanlarla iletişim konusunda hala başarılıyken kendisine bakım desteği veren çalışanımız gündelik ihtiyaçlarını kişinin kendisinin karşılayabiliyor olmasından mütevellit kendisiyle sadece mânen ilgilenerek gereken desteği bu şekilde ortaya çıkartabilmektedir.

 

Ancak bazı durumlarda ise bakıma muhtaç kişinin durumu çok daha müşkül olabilmekte (yatalak hastalar bu konuyla ilgili en önemli örneklerdir) ve bu tip durumlarda günlük olarak gelip giden yabancı bakıcı hizmeti pek yeterli olamamaktadır. Daha yoğun ve daha özel ilgiye ihtiyacı olan hastalarımız için en doğru ve yeterli olacak hizmet, yatılı olarak alınacak bakıcı hizmetidir.

 

Ev şartlarınız uygun olarak düzenlendiğinde, bakıma muhtaç bireyin A’dan Z’ye her ihtiyacıyla eksiksiz olarak ilgilenebilecek çalışanlarımız bünyemizde bulunmaktadır. Bireyin 7/24 bakımını üstlenebilecek olan bu danışmanlarımız; yiyecek ihtiyacından temizlik ihtiyacına, sosyalleşme ihtiyacından sağlık olarak ihmal edilmemesi gereken durumların yerine getirilmesi ihtiyacına, psikolojik destekten tuvalet ihtiyacına aklınıza gelebilecek her ne bakım hizmeti var ise eksiksiz olarak yerine getirebilmektedirler. Böylece hem sizler almış olduğunuz yatılı bakıcı hizmetinden memnun kalarak hem de bakımı alan yakınınızın sağlığını ve mutluluğunu görerek karşılıklı emek ve güvenin ne güzel sonuçlar doğurabileceğini görebilmiş olacaksınız.

 

İzmir yabancı ve yatılı bakıcı ihtiyacını karşılamak için en doğru adres olarak sizleri “yenilikçi bakıcı ajansı” mottomuzla tanıştırmak adına İzmir Alsancak’ta yer alan şubemizde ağırlamaktan; dilerseniz istediğiniz zaman ulaşabileceğiniz telefon numaramızdan ya da Whatsapp üzerinden kurabileceğimiz iletişim sayesinde tüm merak ettiklerinizi açığa kavuşturmaktan şeref duyarız.

logo_bt_izmir.jpg

Neden Biz ?

  • Psikolojik testlere tabi tutulmuş referanslı bakıcı ve uzmanlar

  • Şeffaf - Doktor ve psikologlardan oluşan şirket şeması

  • Kurumsal - Profesyonel hizmet, kurumsal yaklaşım

  • Bütünleşik - Sadece aracı değil, End-to End hizmet anlayışı

bottom of page