top of page

İzmir' de Bakıcı ücretleri Hakkında

Belirlediğiniz işler doğrultusunda farklı bakıcı adayınız sizden çeşitli ücretler talep edebilir. Bu nedenle öncelikle planı oluşturmalı ve kriterleri net olarak belirlemelisiniz. Belirlendiğiniz işlerde bakıcının öncelikle yatılı mı, gündüz mü çalışacağı, yaşı, deneyimi, eğitim durumu, hafta sonu tatili, ev içinde verilecek ek görevler (evin m2’si, konumu, hangi sıklıkla hangi işleri yapacağı,) net olarak belirlenmeli ve bu isteklerin üzerinden arayışa devam edilmelidir.

İzmir Bebek/Çocuk Bakıcısı Ücretleri 2022 yılı için ne kadardır?

Türkiye genelinde en pahalı olan bakım türü çocuk bakıcılığı işidir. Sebebi sorumluluğun yalnızca çocuk üzerinde olmaması, ev yardımcılığı görevlerini de bakıcıdan beklenmesidir. Bu bakımı yapacak olan referanslı, deneyimli, uygun bakıcı adayınızın sizden isteyeceği maaş talebi, gündüz asgari ücret standartlarında 5500-6000 TL, yatılı olarak kalacaksa 10000-12000 TL aralığındadır.

Eğer Çocuğunuz ikizse ya da çok çocuklu bir aileyseniz maaş talebinin artması beklentisi olağandır.

Oyun Ablası Ücretleri 2022 yılı için ne kadardır?

Oyun ablaları genellikle üniversitelerin çocuk gelişimi, okul öncesi öğretmenliği, psikoloji gibi bölümlerinde eğitim görmüş, pedagojik formasyon eğitimi almış öğrenci ya da mezunlardan oluşmaktadır. Oyun ablası yardımıyla çocuğunuzla güzel vakit geçirip, çocuğunuzun hayalinin gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz.    

Oyun ablaları genellikle haftanın belirli günlerinde saatlik olarak çocuğunuzla zaman geçirmek üzere evinizi ziyaret eder.  Talep edeceği ücreti eğitim düzeyi, yeteneği, sizin ondan beklentileriniz belirlemektedir. 

Örneğin bir oyun ablasının haftanın 3 günü 2’şer saat çocuğunuzla vakit geçirmenizi istiyorsanız oyun ablasının sizden talep edeceği ücret aylı olarak 24 saat olarak belirlenir. 

  • 1 - 10 Saat    : 200TL

  • 10 - 20 Saat  : 180TL

  • 21 - 30 Saat  : 160TL

  • 31 - 50 Saat  : 140TL

  • 51 ve üzeri    : 120TL

 

İzmir Yaşlı Bakıcı Ücretleri 2022 yılı için ne kadardır?

Evimizin temel direkleri olan yaşlılarımızı günlük yaşamın koşuşturmacasında bazen ihmal etsek de aklımız hep onlarladır. Aklınızın evde kalmaması için yaşlılarınıza arkadaşlık edip, günlük yaşam konforlarına attırmak adına bakıcı bulma arayışına girmeniz sonrasında ilk kriteriniz ‘güven’ olmalıdır. Bu nedenle yaşlı bakıcısında aranması gereken ilk kriter deneyim ve referanstır. Yaşlı Bakım işi için yatılı bakıcılar, ev yardımcılığı da dahil olmak üzere 10000-12000 TL, gündüzlü bakıcılar asgari ücret standartlarında 5500-6000 TL maaş talebinde bulunmaktadırlar. Bu maaş talebi, yaşlının genel durumu, evin şehre olan uzaklığı, evin büyüklüğü ve temizlik sıklığı, ev içerisinde yaşan insan sayısı gibi kriterlere göre farklılık göstermektedir.

İzmir Yabancı Hasta Bakıcı Ücretleri 2022 yılı için ne kadardır?

Yabancı bakıcıların genellikle yatılı olarak evinizde sizinle birlikte yaşamakta, haftanın bir günü izin talebinde bulunmaktadır. Yabancı bakıcıların yaptıkları işlere göre değişen maaş talepleri olsa da ortalama olarak Hasta Bakım işi için, ev yardımcılığı da dahil olmak üzere döviz kurundaki değişiklik göz önünde bulundurularak 10000-13000 TL maaş talebinde bulunmaktadırlar. Bu maaş talebi, hastanın genel durumu, evin şehre olan uzaklığı, evin büyüklüğü ve temizlik sıklığı, ev içerisinde yaşan insan sayısı gibi kriterlere göre farklılık göstermektedir.

* Unutulmaması gereken bir diğer husus ise yukarıda belirtilen ücretlerin SGK ve çalışma izni hariç bedeller olmasıdır.

Bakıcıma Ne Kadar Ücret Vereceğimi nasıl belirleyeceğim?

2022 yılında evinizde çalıştıracağınız bakıcı için ne kadar maaş ödeyeceğiniz konusunda genel bilgileri okudunuz. Elbette talep edilen kriterler genişledikçe ücret aralıkları da buna mukabil artacaktır. İhtiyacı ve kriterleri belirlemeniz için detaylı bilgi için 02323321235 numaralı telefondan 09:00-17:30 saatleri arasında uzmanımıza ulaşabilirsiniz.

Aklınız evde kalmasın.

logo_bt_izmir.jpg

Neden Biz ?

  • Psikolojik testlere tabi tutulmuş referanslı bakıcı ve uzmanlar

  • Şeffaf - Doktor ve psikologlardan oluşan şirket şeması

  • Kurumsal - Profesyonel hizmet, kurumsal yaklaşım

  • Bütünleşik - Sadece aracı değil, End-to End hizmet anlayışı

bottom of page